Snart kan du trycka i dig en tunnbrödsrulle på Arlanda

Från sajten:
image

Flygplatsmat är en salig blandning av mackor, burgare och någon överprisad köttbit men en klassisk tunnbrödsrulle med extra räksallad är inte lätt att hitta på Arlanda. Men i mitten av oktober så kommer Sibylla slå upp portarna till sin korvkiosk på Marknadsplatsen i Terminal 5. Där kommer det gå att köpa allt från korv med bröd till mosbricka och tunnbrödsrulle.

Det är den familjeägda RC-gruppen som driver en rad restauranger på Arlanda som står bakom satsningen och Sibylla kommer hålla öppet varje dag mellan 05:00 och 22:00 så oavsett om du vill ha en frukostkorv eller en middagskorv så går det bra.

Pressmeddelande

Vi gick förbi den igår. Blev lite fel med en stor plattskärm inne på väggen. Tappade lite av retrostuket.

Var det arlanda priser eller normal pris?

Kollade aldrig. Det var inte öppet.

1 gillning

Kokt eller grillad korv med bröd: 32:-
Kabanoss med bröd: 40:-
Chorizo med bröd: 50:-
Kycklingchorizo med bröd: 40:-
Bamsekorv med bröd: 50:-
French Hotdog: 45:-
French Hotdog Kabanoss: 50:-
French Hotdog Dubbel: 65:-
French Hotdog Kabanoss Dubbel: 75:-
Halv Special: 70:-
Hel Special: 95:-
Sibyllameny: 100:-
Tunnbrödsrulle Original (1 eller två korvar): 95/120:-
Tunnbrödsrulle Special: 135:-
Tunnbrödsrulle Västkust: 135:-
Tunnbrödsrulle Bayern: 125:-
Mos: 45:-
Räksallad: 20/30:-
Gurkmajonnäs, Bostongurka: 15:-
Surkål, picklad gurka: 15:-

2 gillningar

Såg den, stängd, senast jag var på Arlanda. Varför tänker jag på pulvermos?

.......jobbar du där?

En rulle för 135:-... Då vet man vad som händer: 2 rullar!!

Var förbi Bro grillen senast. Jag undrar om de har tappat det lite eller om man bara inte riktigt var på rulle humör den dagen.

4 gillningar

Det vore en dröm, käka tunnbrödsrulle varje dag.

1 gillning

Life goal!!!

1 gillning